Klan News – Johnny Depp dekorohet nga Presidenti serb – Vidéo

0 7Vuçiç i dorëzon “Medaljen e artë serbe të meritës” për kontributin e aktorit

Presidenti serb, Aleksander Vuçiç, i dha yllit të Hollywood-it, Johnny Depp medaljen e artë të vendit të tij “për merita të jashtëzakonshme në aktivitete publike e kulturore, sidomos në fushën e kinematografisë dhe promovimit të Serbisë në botë”. Vuçiç dekoroi aktorin amerikan në Beograd, në Ditën e Republikës.

Gjatë fjalimit aktori famshëm i Hollywood-it falënderoi Presidentin Vuçiç, regjisorin Emir Kusturica – me të cilin bashkëpunoi për filmin “Arizona Dream” të vitit 1993 – si dhe njerëzit me të cilët ka punuar në Serbi. Ai u zotua gjithashtu se do të ketë një “rifillim” në Serbi.

Në Tetor 2021, Depp vizitoi Serbinë dhe u takua me Vuçiç gjatë promovimit të serialit të animuar “Puffins”, në të cilin ai shpreh një personazh kryesor. Seriali i animuar 3-D me 168 episode u krijua nga “Iervolino Studios” dhe u prodhua nga “Archangel Digital Studios” me bazë në Beograd, me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës.

SUBSCRIBE to « RTV KLAN » on YouTube for more videos!
Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web https://tvklan.al/kategoria/klan-news/
Follow Klan News on Facebook: https://www.facebook.com/klannews
Follow @klannews on Instagram: https://www.instagram.com/tvklannews/
#KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

Laisser un commentaire